____________________________________________________________________

          9 листопада, в День української писемності та мови, в Центральній районній бібліотеці, поетеса Валентина Леушіна презентувала свою нову, вже третю літературно – публіцистичну збірку «В пам’яті нашій навіки».

         Нова книга – це посвята воїнам – захисникам , які віддали своє життя на війні, на Сході України.

Прозвучали рядки поезії, покладені на музику, які не могли не роз’ятрити душу.

 

Музика і поезія як релаксація від трагедії війни.  

9 листопада центральна районна бібліотека запрошує на презентацію літературно – публіцистичного видання Валентини Леушіної  «В пам’яті нашій навіки»

 

Початок о 12:00 годині

28 жовтня є офіційною датою визволення України від нацистів.

Полум’я війни обпалило Україну найбільше з усіх тодішніх республік СРСР. Потрібно було понад 680 діб жорстоких боїв : із грудня 1942 – го по жовтень 1944 – го року.

 

До 74 річниці звільнення України від німецько-фашистських загарбників в Жашківській центральній районній бібліотеці оформлено книжкову виставку «Безсмертна пам’ять».

____________________________________________________________________

Година спілкування «Жив на світі Учитель», проведена працівниками, районної бібліотеки для дітей разом з учнями 3 – 4 класів Жашківської спеціалізованої школи №1 з поглибленим вивченням окремих предметів, глибше розкрила життєвий та творчий шлях видатного педагога, письменника В.О. Сухомлинського.

____________________________________________________________

З книжковими та пісенними подарунками  до Жашківської ЦРБ завітали охматівчани на презентацію краєзнавчого видання «Охматів».

На гостинах у "Мистецької толоки"

Жашківська центральна районна бібліотека запрошує на презентацію науково – публіцистичного, краєзнавчого, художньо – документального видання «Охматів».  Захід відбудеться 10 жовтня 2018 року о 11:00 годині в читальній залі бібліотеки для дорослих.

___________________________________________________________________

 

27.09.2018 року в приміщенні ЦРБ відбувся районний семінар бібліотечних працівників на тему : «Популяризація художньої літератури серед дорослих читачів та дітей». По темі семінару  виступили: директор РЦБС Марчук В.І. та головний методист Сілецька Т.В. Заввідділом обслуговування Скорко Л.Д. провела огляд нових надходжень художньої літератури в ЦРБ, та провела годину пам’яті «На спомин про поетесу Ф.Мороз». 

23 вересня 2018 року відлетіла в зоряні простори мужня, нескорена людина, поетеса Фросина Мороз. Автор чотирьох поетичних збірок. Її життя – у віршах, пісні, прозі.  Центральна районна бібліотека висловлює співчуття близьким і рідним. Людина живе доти, доки про неї пам'ятають.  Вічна пам'ять Фросині Мороз.  

___________________________________________________________________

ВИСТАВКА ОДНІЄЇ КНИГИ

___________________________________________________________________

Відеоогляд періодичних видань «Мандруємо планетою з журналом та газетою»

 

         Запрошуємо познайомитись з журналами, які пропонує районна бібліотека для дітей своїм відвідувачам.

____________________________________________________________________

Представники Жашківської районної бібліотеки прийняли участь у Всеукраїнському літературно-мистецькому фестивалі БІДЕНКО-ФЕСТ, який відбувся 2 червня у містечку Ставище, що на Київщині.

___________________________________________________________________

        31 травня 2018 року в приміщенні Центральної Районної бібліотеки відбувся семінар бібліотечних працівників району на тему  «Робота бібліотек по відзначенню основних громадсько – політичних дат у 2018 р»  По темі семінару виступили директор РЦБС Марчук В.І. та головний методист Сілецька Т.В. Бібліотекарі отримали методичні рекомендації по впровадженні УДК для систематизації документів.

___________________________________________________________________

        31 травня Всесвітній день без тютюну.

 

Працівниками юнацької кафедри та районної бібліотеки для дітей було проведено флешмоб «Міняю цигарку на цукерку».

___________________________________________________________________

        Ось і закінчився навчальний рік. Останній тиждень травня для школярів молодших класів присвячений екскурсіям.

 

Учні 1-4 класів Жашківської спеціалізованої школи №1 з поглибленим вивченням окремих предметів на протязі цього тижня завітали і до бібліотеки, де для них теж були проведені екскурсії. Діти із задоволенням здійснювати подорожі по казках та літературних творах, відповідали на запитання вікторин, взяли участь у віртуальній подорожі по історичних сторінках рідного краю, познайомились із новинками літератури, а також дивились мультфільми.

____________________________________________________________________

Підведено  підсумки конкурсу  «Фабрика вражень. Перезавантаження», організатором якого є Черкаська обласна бібліотека для дітей. За підсумками голосування, у номінації «Вибір дитячого журі», перемогу здобула Квятковська Валерія, учениця 9 класу Жашківського ЗЗСО І-ІІІ ст.№5, яка презентувала читачам книгу нашої землячки Докії Гуменної «Дар Евдотеї». Нагороджували переможців у обласній бібліотеці для дітей, де з ними було проведено різні цікаві квести, після чого вони взяли участь у майстер-класі Львівської майстерні шоколаду в м. Черкасах. Тож дякуємо всім за підтримку і вітаємо з перемогою !

____________________________________________________________________

         У районну бібліотеку для дітей завітали маленькі ерудити з дитячого садочка №5. Для майбутніх читачів була проведена екскурсія по бібліотеці.

         Дуже активно діти відповідали на запитання казкового ерудит – лото «У світі казки чарівної», та неабияк  проявили себе у грі – вікторині «Мудре словечко в дитяче сердечко».

 

Було проведено огляд журналів для найменших. А наостанок були мультфільми…

____________________________________________________________________

       18 травня читальна зала районної бібліотеки радо зустрічала гостей, щирих друзів та шанувальників поезії. Відкритий масовий захід – презентація поетичних збірок Фросини Мороз «Пахне чорнобривцями земля» та Миколи Біденка «На всю глибину іншості» проведено за співучасті  громадського об’єднання Мистецька Толока та митців Ставищенського району.

 

Приємно відзначити, що на зустрічі були присутні благодійники, які посприяли виходу в світ нових книг.

День вишиванки – це Всеукраїнське свято, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого  одягу, збереження українських цінностей та їх популяризації серед молоді та населення держави. Загалом це свято – флешмоб, коли українці в будній день одягають вишиванку на роботу, університет, школу чи садочок. Свято День вишиванки хоч і не так давно започатковане, але досягло протягом останніх років особливої уваги і розквіту. Українську вишивку називають «Молитвою без слів», а сорочка вишиванка є головним оберегом людини.

 

Юнацькою кафедрою було проведено флешмоб з учнями 9 класу ЗЗСО I-III ст. №3.

___________________________________________________________________

17 травня українці відзначатимуть День вишиванки

 

У культурі практично будь-якого народу є речі, які яскраво відображають його особливу національну традицію. Вишиванка - яскравий приклад і підтвердження цьому.

Працівником центральної районної бібліотеки для дітей було проведено флешмоб до Дня вишиванки з учнями 3-А класу ЗЗСО I-III ст. №3.

 Вишиванка є національним одягом українців, і вважається оберегом від усього лихого, що може статися в людському житті. Вона є символом краси та міцного здоров’я, а також щасливої долі. В Україні вишиванка теж символізує і родинну пам’ять, вірність та любов у сім’ї. 

 

   Всеукраїнський день вишиванки – чудовий привід вийти на вулицю в етнічному одязі та відчути народну єдність, долучайтесь до безсмертних традицій наших предків.

_______________________________

Друга неділя травня – День Матері. Символ життя, святості, любові,вічності – все це мама! У цей день кожна дитина, мала чи велика, звертається до рідної матусі з вдячністю.

В Європу  День Матері прийшов після першої світової війни, а в Україні вперше святкувався 1929 року. Започаткували його в Галичині Союз Українок і редакція тижневика «Жіноча доля».

 

Нині День Матері святкує вся Україна.

___________________________________________________________________

Кордон держави: моя доля, моя слава!

Країна починається з кордонів… Саме цими словами розпочалась святкова зустріч, присвячена 100-річчю заснування прикордонної служби України.

 

4 травня 2018 року в читальній залі районної бібліотеки спілкувались не лише про сьогодення прикордонного відомства України, а й ділились спогадами захисники кордону усіх поколінь, яких із захопленням слухали учасники клубу юних прикордонників «Пошук». Авторські пісні прозвучали у виконанні волонтера, учасника АТО, лауреата фестивалю авторської пісні «Пісні народжені в «АТО»» Олега Майструка, старости гуртка «Сокіл» центру НПВ Віктора Майструка та заслуженого працівника культури Івана Сухого.

23 КВІТНЯ – ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ КНИГИ І АВТОРСЬКОГО ПРАВА

„ЇЇ величність – українська Книга” – під такою назвою в читальному залі для дітей організована книжково-ілюстративна виставка-калейдоскоп, приурочена до Всесвітнього дня книги та авторського права.

          Те, що книга - джерело знань, сьогодні знають навіть наймолодші читачі. Але, крім цього, книга є «унікальним засобом самовираження, просвіти й комунікації». 
  Традиція святкування Дня книжки народилася в Іспанії у Каталонії, де уже понад 80 років існує традиція дарувати в день святого Георгія троянди і книжки тим, кого любиш.
   Троянди символізують кров, пролиту Георгієм у битві з драконом, а книги нагадують про сумну дату 23 квітня 1616 року, день смерті Сервантеса, автора найкращої книги «Дон Кіхот».

         Запрошуємо до нашої бібліотеки, скористатися багатим та різноманітним книжковим фондом, переглянути наші цікаві та змістовні книжкові виставки!

    З нагоди Всесвітнього Дня книги та авторського права сердечно вітаємо письменників, видавців, бібліотекарів, книгорозповсюджувачів, усіх тих, хто шанує й розвиває друковане слово!
   А всім шанувальникам книги бажаємо нових відкриттів, реалізації творчих задумів та натхнення!

«Хто полюбить книгу,

                     той далеко піде у своєму розвитку.

                        Книга рятує душу від здерев’яніння»

                                                          

 

                                                                  Т.Г Шевченко

_______________________________

В районній бібліотеці для дітей до Міжнародного дня пам’яті Чорнобильської трагедії  оформлена книжкова виставка «Чорнобиль: від мирного атому до катастрофи»

 

         26 квітня 1986 року. Чорною та гіркою увійшла ця дата в історію людства. Ось вже 32 роки ця невигойна рана ятрить українську землю. Наслідки Чорнобильської трагедії ще сотні років відчуватимуть на собі майбутні покоління.

___________________________________________________________________

12.04.2018 р в приміщенні читального залу ЦРБ відбулась нарада бібліотечних працівників Жашківської РЦБС на тему: «Роль і місце бібліотек у соціокультурному просторі регіону». По темі наради виступили директор РЦБС Марчук В.І. та методист Сілецька Т.В. Сільські бібліотекарі прослухали консультацію працівника центру безкоштовної правової допомоги  Лавренюк А.Ю. «Нове в законодавстві про медицину».

 

         На засіданні професійного клубу «Діалог» в рамках вшанування пам’яті С.І.Горошка заввідділом  обслуговування Скорко Л.Д. провела бібліографічний огляд літератури «Наукова спадщина земляка, історика і краєзнавця С.І.Горошка»

 

Жашківська районна бібліотека для дітей запрошує своїх читачів познайомитись з літературою видавництва «Грані-Т», яка була безкоштовно презентована нашій бібліотеці, та бібліотекам – філіалам району в кількості семи з половиною тисячі книг. Частина книг вже поступило на абонементи для читачів 1-6 класів. Користувачі можуть ознайомитись із книгами серій: «Сучасна дитяча природа», «Золотий лелека», «Життя видатних дітей», «Дитяча іронічна поезія», «Книготерапія», та книгами інших жанрів.

_____________________________________________________________

У кожної людини є мрія... А потім шлях до неї - легкий або тернистий, швидкий або дуже довгий, інколи - довжиною в ціле життя.

Ніколенко Ольга Іванівна мріяла бути педагогом в початкових класах, любила читати книги. Професія бібліотекар та робота в бібліотеці для дітей поєднала її інтереси, мрії.

Сьогодні у бібліотечній справі залишаються лише ті, хто має покликання до цієї професії, любить її, цінує,  які на ділі, а не словах доводять  відданість духовній культурі.

 

Бібліотекар – це ще й педагог, психолог, вихователь. Ольга Іванівна чуттєва, ніжна і приголомшлива. Її люблять діти. З перших днів роботи в бібліотеці віддавала своє щире серце, тепло душі і думку дітям. Розповідала юним читачам цікаві історії, казки. У бесідах обов'язково запитає, чи добре діти ставляться до природи, до своїх іграшок, до старших. Завжди порадить, яку саме книгу прочитати. Всі ці роки доносила до юних читачів зернятка добра і любові,  виховала не одне покоління справжніх поціновувачів книги.

___________________________________________________________________

 

       Традиційно березневі канікули школярів розпочинаються з «книжчиних іменин». Районна бібліотека для дітей спільно з шкільною бібліотекою Жашківської спеціалізованої школи №1 з поглибленим вивченням окремих предметів та учнями 2-В і 4-А класів (бібліотекар, вихователь групи продовженого дня Сивак С.М.) провели літературне свято «Нам без книг ніяк не можна». Юні користувачі «подорожували» історичними стежинами створення книг, завітали на «казковий острів», побували в гостях у «казково-мультяшній» вікторині. Діти познайомились з новими книгами на книжковій виставці «Що читають маленькі українці». 

___________________________________________________________________

 

        В читальній залі бібліотеки для дорослих зібрались члени клубу «Спілкування» для вшанування пам’яті Тараса Шевченка, для постійного нагадування, переживання його присутності, аби відчути насправді оте заговорене, тисячі разів повторене: ідемо до Шевченка. Кожен з учасників відчував потребу сказати своє слово про Кобзаря, прочитати улюблений твір, адже його слова – то правда сьогодення. 

_______________________________

Горить свіча і пам’яті сльоза додолу з неї краплями стікає… Земля ридає, плачуть небеса – Героїв Україна пам’ятає…

 

До Дня українського добровольця в читальній залі районної бібліотеки для дітей розкрито тематичну поличку «За Україну, за її волю». 

__________________________________________________________________

Уже для багатьох поколінь українців – і не тільки українців Шевченко значить так багато, що сама собою створюється ілюзія, ніби ми все про нього знаємо, все в ньому розуміємо і він завжди з нами , в нас. Його немає з ким порівнювати у письменництві інших народів. В ньому вся історія наша. Нас просто не існує без нього. У ці березневі дні в читальній залі районної бібліотеки для дітей проведено літературний флешмоб «Шевченкова криниця слова – не міліє». Твори Кобзаря читали учні 9-А класу Жашківської спеціалізованої школи №1 з поглибленим вивченням окремих предметів. Учитель Віштак С.М.

Березень в Україні називають Шевченковим. І це не випадково: щороку навесні Великий Кобзар приходить до нас. І щороку новим, неповторним. Як весна оновлює природу, так і поезія Тараса Шевченка оновлює наші серця, вчить бути милосердним і любити свою Україну.

 

         З нагоди 204-ї річниці від дня народження поета на абонементі бібліотеки до уваги користувачів представлена книжкова виставка «До висот Шевченкового слова». Матеріали виставки ознайомлять читача з біографією і творчим шляхом Т.Г.Шевченка.

__________________________________________________________________

         24 лютого 2018 року в читальній залі районної бібліотеки, в теплій дружній атмосфері зібрались друзі, колеги по перу, щирі шанувальники творчості Віктора Йосиповича Ліснівського на презентацію збірки авторських пісень «Не забути нам ніколи ці шкільні роки».
Раніше Віктор Ліснівський видав збірку «Гумористично-сатиричний калейдоскоп», друкувався в альманасі «Світлі джерела».
На гостину до автора завітали: поетеса, голова правління Всеукраїнської творчої спілки «Літературний форум» Тетяна Іванчук, голова літературно-мистецького об’єднання "Гірський Тікич" поетеса Ольга Чорна, члени мистецького об’єднання «Толока» Тарас Крамаренко, Валентина Леушіна, Володимир Гребенюк.
На згадку про зустріч усім присутнім та для бібліотек району Віктор Йосипович подарував свої книги.

__________________________________________________________________

 

      21 лютого 2018 року до міжнародного Дня рідної мови проведено літературний ранок «Стежками рідної мови» з учнями третього класу Жашківської ЗОШ №5 (класний керівник Сокирко Л.І.)

______________________________________________________________      

20.02.2018 року до читальної зали районної бібліотеки на захід, присвячений вшануванню пам'яті Героїв Небесної Сотні , завітали представники центру національно-патріотичного виховання: волонтер, учасник бойових дій, керівник гуртків “Сокіл” та “Патріот”, голова  ГФ  “Штурм” Олег Майструк, та учень 10-класу, староста гуртка “Сокіл” центру НПВ, кандидат в члени  ГФ  “Штурм” Віктор Майструк, на якому із Заслуженим  працівником культури Іваном Сухим виконали авторську пісню Олега Майструка “Пацани”.

 _______________________________________________________________

 В читальній залі районної бібліотеки голова літературно-мистецького об”єднання “Гірський Тікич”,  поетеса Ольга Чорна презентувала свою одинадцяту поетичну збірку “Соло поетки”. Книга-це підсумок пройденого, пережитого, баченого. Зустріч приурочена до Міжнародного дня рідної мови.

_________________________________________________________________     

В сиропусний тиждень члени клубу “Спілкування” зібрались на святкування масниці. З традиціями святкування присутніх ознайомила Т. Рибіцька.

  _________________________________________________________________   

Читацька конференція “Шістдесятництво” профілі на тлі поколінь, Василь Стус”. Конференція була проведена в читальній залі районної бібліотеки за участю громадськості та зокрема депутата міської ради від партії “Об”єднання Самопоміч” В.Гуменюка, громадського активіста Т.Крамаренка, поетеси О.Чорної.

   _________________________________________________________________

10.02.2018 р. в читальній залі Жашківської районної бібліотеки було проведено першість Жашківської об’єднаної територіальної громади з шахів.

     У турнірі прийняли участь жителі міста, сіл Скибин, Житники, Соколівка, а також запрошені учасники з м. Києва, Тетіївського району Київської області та Тальнівського району Черкаської області.
     Слід зазначити, що серед учасників було багато молоді. На турнірі панувала дружня атмосфера та відчувався спортивний азарт.

_______________________________________________________________

Майже сто років тому відбулась одна з найтрагічніших подій в історії нашої країни. Українські студенти віддали своє життя, аби захистити Київ від наступу більшовиків. Станція Крути – лише маленька точка на карті залізничних сполучень. І – тільки одна із численних битв в одвічному "хрестовому поході" Росії проти України.

З цієї нагоди  29.01.2018 року в читальній залі районної бібліотеки проведено круглий стіл «Пам’яті Героїв Крут», приурочений цій героїчній сторінці вітчизняної історії. 

У програмі прийняли участь : учні та вчителі шкіл міста, депутат Жашківської  ОТГ від політичної партії  «Самопоміч» В.А. Гуменюк, головний спеціаліст відділу комплектування Жашківського РВК  А.В. Козаков,  В.О. начальника Жашківського  бюро правової допомоги Уманського місцевого центру з надання БВПД  А.Ю. Лавренюк.

_____________________________________________________________

В історії становлення незалежності і соборності України, особливе місце займає день 22 січня 1919 року, коли Директорія Української Народної Республіки проголосила Злуку всіх українських земель в єдину Українську державу. Саме цей день з′єднання Західноукраїнської Народної Республіки з Української Народною Республікою прийнято відзначати як свято – День незалежності і соборності України. 

 

         З нагоди цієї визначної події 22.01.2018 року в читальному залі районної бібліотеки пройшов захід за участю творчих колективів районного будинку культури.  На даному заході були присутні представники органів місцевого самоврядування та жителі міста. 

   _______________________________________________________________      

        День 22 січня 1919 року ввійшов до національного календаря  як велике державне свято. Саме тоді на площі перед Київською Софією було урочисто проголошено злуку Української народної республіки та Західноукраїнської  республіки. Україна стала єдиною.

 

         Саме цій події присвячена тематична полиця «За Україну, за її волю», оформлена в районній бібліотеці для дітей, та книжкова виставка «Соборна, сильна, вільна», що діє в районній бібліотеці для дорослих.

     _____________________________________________________________  

        У відділі обслуговування бібліотеки для дітей оновлено постійно діючу виставку «Книги-ювіляри 2018» для користувачів 5-9 класів.

         Для найменших читайликів оформлено виставку книг «Зима щедрує по хатах».

 

     ________________________________________________________________

    Якщо ми хочемо зрозуміти світ і себе в ньому, ми повинні знати, як його розуміли до нас…
Календарній обрядовості зимових свят було присвячене засідання клубу «Спілкування». Відбулося унікальне суголосся спогадів про давні святкування та їх сучасні тенденції.
15.12.2017 року на гостину до бібліотеки завітали поети В.Леушина, А.Іваненко, Т.Альмужна. Митці знайомили з новинками своєї творчості, адже слово, передане в тексті-чи не найсильніша зброя нашого часу.

_________________________________________________________________

     7.12.2017 року в читальній залі районної бібліотеки проведена нарада бібліотечних працівників району на тему : «Сільська бібліотека і громада: проблеми та перспективи співпраці». На нараді  даній темі виступили директор РЦБС Марчук В.І. та зав методичним відділом Сілецька Т.В. Питання правового захисту працівників в умовах реформування та децентралізації розкрила-керівник Центру безоплатної правової допомоги –Лавренюк А.Ю.  Також в ході наради працівники сільських бібліотек обмінялись досвідом роботи .

_________________________________________________________________

     5.12.2017 року в читальній залі бібліотеки в рамках Всеукраїнського тижня права Жашківським бюро правової допомоги Уманського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, спільно із Жашківським відділенням поліції Уманського відділу поліції ГУНП в Черкаській області було проведено урок із основ права для учнів Жашківської ЗОШ І-ІІІ ступенів №5 на тему : «Основи виникнення римського права та еволюція сьогодення».

___________________________________________________________________

    24.11.2017 року в рамках поминальних заходів до Дня пам'яті безвинних жертв Голодомору-геноциду 1932-33рр. в Україні в читальній залі бібліотеки відбулася презентація документального фільму «Червона коса мору» про голодомор на Жашківщині . Фільм  був представлений авторами-директором історичного музею О. Тютюнником, та науковим співробітником Б. Балкою.

___________________________________________________________________

    21 листопада День Гідності і Свободи – один із тих днів, коли ми згадуємо та вшановуємо Героїв Небесної Сотні, які загинули на вулицях Грушевського, Інститутській, у Маріїнському парку. Саме в пам'ять про них в читальній залі бібліотеки  проведено годину пам'яті «Під щитом Небесної Сотні», на яку були запрошені учні та вчителі Жашківської СПШ №1. 

 

__________________________________________________________________

« Із сивої глибини віків бере початок наша мова ». Так називається урок – мандрівка, присвячений Дню української писемності та мови. Гостями цього заходу були учні 5-х класів Жашківської СПШ №1. Працівники районної бібліотеки розповіли дітям про історію та розвиток української мови, її значення в житті народу. Школярі активно відгадували загадки, згадували  прислів’я  про українську мову, прослухали гумореску Павла Глазового «Кухлик».  Зацікавила учнів і викладка книг «Лунай, величне наше слово».

 

Бібліографічний огляд

«Ми були на війні»

 

Книжковий видавничий світ не абстрагувався від драматичних подій  реальності, його домінантою стала тема війни на сході України. То ж  великий попит має література воєнної тематики.

Бестселером став роман Сергія Лойка «Аеропорт», епіграфом до нього стали слова автора: «Головна книга про війну», якої не мало бути, і про героїв, які хотіли жити, але вмерли».

«Аеропорт» - це не хроніка, не розслідування, не літопис, це художній вимисел, заснований на реальних папках. В книзі переплітається позитив з негативом: пристрасть з ненавистю,  любов зі зрадою, ніжність, відвага, біль зі смертю.

 

Разом з кіборгами в аеропорту перебуває американський фотограф, його очима читач, ніби в калейдоскопі, бачить російсько-українську війну і переживає її як особисту драму. Сам автор роману, Сергій Лойко, провів чотири повних дні з кіборгами в Донецькому аеропорту.   У зверненні до читача він пише: «…Вона може може сподобатися чи ні, але хочу завірити, що вона мало кого залишить байдужим».  Гортаючи сторінки книжки, наче наново переживаєш ті трагічні дні, ця книжка – як оголошений нерв країни.

Відомий журналіст і письменник Євген Положій написав книгу «Іловайськ: розповіді про справжніх людей».  Видало її Харківське видавництво «Фоліо». Події відбуваються в серпні-вересні 2014 року під час російсько-української  війни на сході України, це мужність і героїзм бійців добровольчих батальйонів, українських солдат і офіцерів, батальйонів тер оборони, всіх тих, хто опинився в «Іловайському котлі», що став найбільшою поразкою української армії з початку війни. Автор передав спогади близько сотні учасників цієї трагедії без яких ця книжка ніколи б  не відбулася.  Присвячується бійцям полеглим в «Іловайському котлі».

 

Минуло два роки, як час покликав до справ, які випробовують, чи є  чоловік чоловіком. Час вивів нас на складну дорогу.   І от трохи більше як через два роки повертаємося – постріляні, попалені, втомлені. Повертаємося не всі. Наче земля довкола сонця ми ходили по колу.

Ми були на війні…

 

Це слова Бориса Гуменюка, автора книги «Блокпост», яка зібрала майже все, написане ним за останні два роки.  Крім віршів -  психологічно напружені новели, насичені жорстокими деталями, дискомфортними для тих, хто не був воїном на війні.

…Що потрібно чоловікові на війні для щастя? Вірний товариш,  надійна зброя  «і багато питної води».

«…Чи легко бути солдатом? 

Ні. Солдатом бути простіше. Потрібно бути готовим померти за свою країну трохи більше,  ніж це можуть зробити інші люди».

«…Шкода. Шкода, любий український народе, що ти досі терпиш у Києві цих політичних хвойд. Ми знаємо, ти найтерплячіший народ у світі – але, може, досить? Гинуть твої чоловіки, твоїх пацанів по шматках збирають по зораному гусеницями полю. Може ти, ти, любий український народе, нарешті витешеш палю і  настромиш на неї гузнами тих, хто довів до такого?».

Шанувальникам поезії у цій книзі не раювати. Хоча тим, хто любить білий вірш, зрозуміло, що у кожному рядку промовляє душа поета, зранена, зболена. Душа, що поріднилася з мільйонами сердець патріотів, які забилися в унісон за першим покликом SOS. 

У 2016 році видавничий дім «Комора» видав книгу знаної української письменниці Оксани Забужко «І знову я влізаю в танк…». Це   вибрані тексти 2012-2016:  статті, есе, інтерв’ю, спогади.

Це книжка про війну. Тільки не про ту, залізом і кров’ю,  що з зими 2014-го  прийшла на нашу землю, про війну інформаційну, психологічну, гібридну. При сучасному рівні глобалізації та інформаційних технологій захоплювати країни й перерозподіляти ресурси на планеті можна вже й не вмокаючи пальці у кров.

 

Оксана Забужко в книзі друкує ексклюзивні репортажі із гарячих точок інформаційного фронту, де триває боротьба з забуттям і байдужістю, які мало не коштували нам держави. Вона прагнула, перш за все, достукатися до свідомості тих, хто розуміє всю важливість створення потужного українського інформаційного фронту.

 

 

Третій рік цієї війни…

Війни, що почалася весною.

Третій рік йдуть сини.

           Третій рік із закритою труною.

Нам би закохуватися,

            а ми засмоктані виром катастрофи.

Нам би на побачення, а не на мобілізацію.

Батьківщина-Мати кличе на третій рік.

Третій рік персонального пекла.

 

           Третій рік суспільної драми.

  Васіліса Трофимович, квітень 2016 рік.

 

«Ступаючи на цей шлях, ми були готові до будь-чого. До крові та болю, до смерті, до втрат і,  звісно ж  до перемог.  Перемога – це взагалі все, чого ми прагнули. Але війна виявилася не чорно-білою.  На ці дві смуги червоного, як кров фарбою, пролилося почуття, до якого ми не були готові.  До Любові.  І під перехресним вогнем народжувалося не скорене, як і ми самі, кохання. І на війні є кохання! Не просте, патріотичне, трагічне, справжнє…».

Ці  віршовані і прозорі рядки належать відомій волонтерці, журналістці, колишньому прес-офіцеру добровольчих формувань, яка понад півтора року  провела в АТО разом зі своїми героями – Василісі Трофимович.  Її книга «Любов на лінії вогню» вийшла друком в Харківському видавництві «Фоліо» в 2016 році. Почуття на лінії вогню, які увібрали і виску любов, і зраду, і розпач, і тугу за загиблими героями.

 

З цими друкованими виданнями  можна ознайомитися завітавши на абонемент відділу обслуговування центральної районної бібліотеки ім. Д.Гуменної.

_____________________________________________________________

В читальній залі бібліотеки 24.10.2017 року відбувся громадський форум «Подолання насильства: проблема сім'ї чи політика держави ?»  Захід організований громадською радою при РДА спільно з центральною районною бібліотекою та відділом освіти Жашківської  РДА. В роботі форуму взяли участь соціальні служби міста, психологи і соціальні педагоги шкіл району.

___________________________________________________________________

    Слово, передане в тексті - це чи не найсильніша зброя нашого часу. В день захисника України районна книгозбірня передала до бібліотеки в/ч 1606 сучасну літературу.

Щедрий дарунок районній бібліотеці для дітей зробила наша землячка, відома поетеса О.Б.Чорна. Вона передала книги із своєї бібліотеки для користування всім читачам району, любителям поетичного слова, тим, хто цікавиться історією та літературою рідного краю. Адже серед подарованих книг є твори самої Ольги Борисівни, інших письменників Черкащини, книги про відомих людей краю.  Від імені всіх користувачів ми вдячні Вам, Ольга Борисівна і віримо, що ці книги знайдуть свого читача та займуть гідне місце в фонді краєзнавчої літератури. 

_______________________________________________________________

Унікальна книжна виставка  «Україна СЛАВЕТНА»

Унікальна книжна виставка на Черкащині: «Україна СЛАВЕТНА» подарувала збірки історичних видань районній бібліотеці Жашківщини. У Жашківській центральній районній бібліотеці  що на Черкащині, відкрилася виставка історичних книг, створених в рамках проекту «Україна: історія великого народу» за авторством провідних вчених академії наук України. Під час урочистого відкриття організатори виставки подарували для бібліотечного фонду збірки унікальних книжних видань. 

Презентація поетичної збірки "Спалахи".

29.09.2017 року в читальному залі районної бібліотеки відбулась презентація книги О. Чорної «Спалахи».  Ведуча заходу Сілецька Т.В. розповіла про життєвий і творчий шлях поетеси, працівники РБК виконували музичні твори та пісні. 

 

Всеукраїнський день бібліотек в Жашківській РЦБС

Ріднити людей з книгою, відкривати їм красу і силу слова – що може бути достойнішим. Бабине літо і свято великого духовно – багатого колективу бібліотечних працівників. В гостинній читальній залі зібралася вся родина районної бібліотечної системи щоб поділитися своїми радостями – здобутками, щоб спільно святкувати професійне свято . З словами привітання звернулись органи місцевої влади, представники громадських організацій та читачі. Музичною прикрасою свята став чудовий голос Олександра Поважнюка – директора Соколівського сільського будинку культури.

Засідання клубу "Спілкування". Свято вареників. 15.09.2017

Відмінною рисою української кухні є великий асортимент здорових і смачних страв. Український борщ, голубці і звичайно, оспівані в піснях, знані у всьому світі-вареники !

 

         «Слава українським вареникам !»- під таким гаслом відбулося чергове засідання клубу «Спілкування». Говорили про традиції та рецепти приготування, оспівували в піснях, декламували художні твори і звичайно смакували вареники.

Урок державності "Україна - європейський дім"

Районною бібліотекою для дітей спільно з учнями 3-б класу ЗОШ №1 (класний керівник Нарчинська Н.В. ) до Дня знань 1 вересня 2017 року проведено урок державності «Україна-європейський дім».

З захопленням діти здійснили відео мандрівку чарівними місцями України, познайомились з історичними пам'ятками рідного краю, дружно та весело відповідали на тематичні вікторини. 

З нагоди 26 річниці Дня Незалежності України 24 серпня 2017 року у центральному парку була проведена районна виставка "Місто майстрів".

На відзначення 26 річниці з Дня Незалежності України районною бібліотекою було оформлено виставку-продаж виробів майстрів-умільців Жашківщини. На ній представлено роботи: вишиті картини та ікони бісером, стрічками, акварелі, вироби в стилі квілінгу, ляльки-мотанки, іграшки ручної роботи, малюнки олівцем, сувеніри, вишиті рушники, фотографії нашого краю та інше. 

Будемо сподіватись, що виставка сподобалась жашківчанам та гостям із Білорусії.         

КОНТАКТИ :

Черкаська область, місто Жашків, вулиця Соборна- 46.

Тел: (04747) 6-12-96.

email: zhashkiv_biblioteka@i.ua

 

 

Графік роботи:

 

Бібліотека для дітей

8:00-17:00

Неділя 10:00-16:00

Вихідний-субота

Бібліотека для дорослих

8:00-18:00

Субота,Неділя

10:00-16:00

Понеділок-вихідний

 

Останній день місяця-санітарний

 

Інтернет центр:

Понеділок - П`ятниця

8:00-17:00

Субота, Неділя  - вихідний